Etkinlikler

Jossette REILLY – Flamenco Workshop

21 Mart - 13 Haziran 2015

Pera'da Flamenco Workshop JOSSETTE REILLY ile devam ediyor! Uluslararası dansçı ve koreograf JOSSETTE REILLY, 2015 eğitim döneminde Pera Güzel Sanatlar’ın Taksim / Kadıköy kampüslerinde 21 MART -13 HAZIRAN 2015 tarihleri arasında Flamenco Workshop u verecektir. Ünlü dansçı ve koreograf JOSSETTE REILLY, büyük istek üzerine yeniden İspanya’dan Türkiye’ ye geliyor! Avrupa, Japonya, ve Amerika’dan sonra İstanbul’da tekrar Flamenco severlerle buluşuyor! Reilly , Ricky Martin ve Jeniffer Lopez gibi ünlü sanatçılarla Amerika’ da sahne almıştır. Jossette Reilly Dünya Dans Günü’nde muhteşem bir programla sahne alacaktır. Pera Güzel Sanatlar her yıl Flamenco Dans çalışmalarına İspanya’dan gelen hocalarla devam etmektedir. Çok kültürlü bir dans olan ve artık tüm dünyada neredeyse son yılların en popüler dansı haline gelen flamencoya hanım öğrencilerden talep oldukça yoğun olarak gelmektedir. Diğer ikili dansların ( Tango ve Latin ) aksine tek olarak katılımı mümkün olan ve bu sayede tek olarak dans etmek isteyenler için de iyi bir fırsat olduğu belirtilmektedir. Ders günlerinin hafta içi ve hafta sonu seçenekleri vardır.

Yıl Sonu Programı

20 Mayıs 2016 - 12 Haziran 2016

Müzik, Plastik Sanatlar, Tiyatro, Bale ve Dans Bölümü öğrencileriniz Yıl Sonu gösterisi yine coşkuyla geçecek. Müzik Bölümü Öğrencileri Yıl Sonu Konseri: Küçük Grup olarak 20 Mayıs 2016 Cuma günü Saat: 20.00'de Barış Manço Kültür Merkezi'nde, Büyük Grup olarak 29 Mayıs 2016 Pazar günü Saat: 15.00'de Taksim Pera'da gerçekleştirilecek olan konserlerde Gitar, Piyano, Keman, Çello ve Koro öğrencilerimiz eğitmenlerimiz ile beraber sahne alacaklardır. Plastik Sanatlar Bölümü Yıl Sonu Sergisi: 11 Haziran 2016 Cumartesi Günü Kadıköy Merkezimizde yapılacak olan sergimizde bölüm öğrencileri dönem boyunca yapmış oldukları birbirinden renkli işlerini sergileyeceklerdir. Tiyatro ve Dans Bölümü Öğrencileri Yıl Sonu Gösterisi: 12 Haziran 2016 Pazar günü Kozzy AVM de gerçekleşecek olan gösterimiz her zaman ki gibi çok renkli geçecek. 4 farklı Tiyatro sınıfımızın ve Bale, Modern Dans, Hip-Hop, Flamenco öğrencilerimizin yer alacağı gösteride birbirinden renkli kostüm ve sahne performanslarıyla çocuklarımız izleyenleri büyüleyecekler.

10. Pera Resim Yarışması

10 Mayıs 2015

Özel Pera Güzel Sanatlar Lisesi, Türkiye genelinde düzenlediği ve ilkini 2005 Mayıs ayında gerçekleştirerek, geleneksel hale getirdiği Pera Resim Yarışması’nın bu yılki 10.’sunu da 2015 Mayıs ayında gerçekleştirecektir. Ödüllü "10. Pera Resim Yarışması’nın” bu yılki konusu "Yaratıcı Dünyam" olarak belirlenmiştir. Yarışmaya son başvuru tarihi 10 Mayıs 2015'tir.

Tiyatro ve Dans Yıl Sonu Gösterisi

14 Haziran 2015

4 Haziran 2015 Pazar günü Kozzy AVM de gerçekleşen gösterimiz her zaman ki gibi çok renkli geçti. 4 farklı Tiyatro sınıfımızın ve Bale, Modern Dans, Hip-Hop, Flamenco öğrencilerimizin yer aldığı gösteride birbirinden renkli kostüm ve sahne performanslarıyla çocuklarımız izleyenleri büyüledi.

Christian ALMODOVAR-Flamenco Workshop

10-11 Haziran 2015

Pera'da Flamenco Workshop CRISTIAN ALMODOVAR ile devam ediyor! Uluslararası dansçı ve koreograf CRISTIAN ALMODOVAR Pera Güzel Sanatlar'ın Kadıköy kampüslerinde 10 ve 11 HAZİRAN 2015 tarihleri arasında Flamenco Workshop'u verecektir. İspanya'dan Türkiye'ye gelen ünlü dansçı ve koreograf CRISTIAN ALMODOVAR yoğun istek üzerene tekrar Türkiye'ye geliyor. Avrupa, Japonya ve Amerika’dan sonra İstanbul’da tekrar Flamenco severlerle buluşuyor!!! ALMODOVAR, İspanyadaki AMOR DE DIOS okulunda eğitim veriyor... MALAGA doğumlu dansçı ENDELÜSÜN ateşini İstanbul'a taşıyacak!!!

Patri Manes Flamenco Gösterisi

11 Mart 2015

Tüm dünyada son yılların en popüler dansı olan ve bu kapsamda ilk defa İstanbula’a gelerek, ülkemizde eğitim vermekte olan ünlü Flamenco sanatçısı ve eğitmeni, "Patri MANES” 11 Mart 2015 tarihinde Kadıköy Yeldeğirmeni Sanat Merkezi'nde sahne alacaktır. Yoğun ilgi gören bu etkinlikte, ünlü sanatçıya, Pera Flamenco Topluluğu’da eşlik edecektir.